Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.11.2017 14:21:18 

Věrka a její velká Smečka

ZKO Plzeň-Křimice

                                                                                                                                

 

Historie a současnost klubu

Historie

Základní kynologická organizace Plzeň - Křimice je pokračovatelem původní ZKO Vejprnice, která vznikla v roce 1970. V této době byla kynologie zařazena pod organizaci chovatelů drobného zvířectva a tato činnost je vedena jako zájmová.
V sedmdesátých letech byla kynologie začleněna do Svazu pro spolupráci s armádou - SVAZARM. Tímto zařazením přešel výcvik psů ze zájmového výcviku na výcvik služební. Zkušební řády byly upraveny tak, aby psi mohli být bez problémů použiti v armádě, policii apod. To znamená, že se od psů vyžadoval tvrdý výcvik bez ohledu na vztah psovoda ke psu.
Po sametové revoluci v roce 1989 a zrušení SVAZARMu v 90. letech vznikl samostatný Český kynologický svaz. Tím se změnil i výcvik, a to ze služební kynologie na sportovní. Tento výcvik je založen hlavně na vztahu psovoda a psa, tedy na výcviku z radosti.

Současnost

Základní kynologické organizace jsou součástí Českého kynologického svazu.
Svaz:
- dobrovolným, otevřeným, sportovním, zájmovým občanským sdružením neziskového charakteru , založeným na členské základně, tedy s právem členů volit své vedení
- členem Českomoravské kynologické unie a jejím prostřednictvím i členem Mezinárodní kynologické federace (FCI)

Poslání

Naše základní kynologická organizace se zabývá sportovní kynologií. Zájemce o výcvik v naší ZKO nemusí být naším členem, ale vyplněním přihlášky se zavazuje, že bude plnit vnitřní stanovy klubu. Závažné porušení stanov může vést k ukončení výcviku, příp. členství (bez náhrady).

Výcviková doba

Výcvik probíhá:

Letní čas (březen - září):
Út, čt: od 17:00 hodin
So: od 9:00 hodin
Zimní čas (říjen - únor):
So: od 9:00 hodin

                                                           

TOPlist